DEČIJA FIZIJATRIJA U NIŠU: Kako da pravilno odrastu (VIDEO)

Na isti način na koji brinemo o ishrani, garderobi, ili sigurnosti naše dece, trebalo bi da brinemo i o njihovom pravilnom rastu i razvoju. Koliko je ovo istinito, govore i rezultati sistematskih pregleda u osnovnim i srednjim školama koji pokazuju da su deformiteti kičmenog stuba u porastu iz godine u godinu. Nasledni faktori i loše navike u držanju, a često i nedovoljna fizička aktivnost današnjih mališana okruženih savremenim tehnologijama, dovode do defotmiteta kičmenog stuba i stopala.

Zbog svega ovoga posebnu pažnju na rast i razvoj dece trebalo bi da obrate roditelji, ali i da se preventivno (a ne samo onda kada problem nastupi) obrate specijalistima za dečiju fizijatriju. Poliklinika Longa Vita u Nišu jedna je od retkih u Srbiji koja pruža usluge specijalizovane fizijatrije i rehabilitacije za odojčad, decu i adolescente.

O radu sa odojčadi govorićemo u našem narednom tekstu, dok ovaj posvećujemo deci i adolescentima.

„Rad sa decom za nas predstavlja veliki izazov i odgovornost, ali i neizmerno zadovoljstvo. Opremljeni smo najnovijim aparatima i kinezi salom koja je prilagođena potrebama dece i u kojoj se oni osećaju ugodno i prijatno, a vežbanje teče kroz igru. Na ovaj, za njih potpuno relaksiran i prirodan način, lečimo mnogobrojne patologije lokomotornog aparata, a bavimo se i prevencijom poremećaja, deformiteta kičmenog stuba i stopala. Individualni rad sa detetom je nešto na šta posebno stavljamo akcenat, i nezaobilazno je pravilo “jedno dete – jedan terapeut”. Na taj način deca lakše stiču poverenje, opuštenija su prilikom izvođenja vežbi, a terapeut u svakom momentu prati razvoj deteta.“ , kaže doc.dr Vesna Živković, specijalista dečije fizijatrije u Poliklinici Longa Vita.

Po dolasku u polikliniku svako dete se podvrgava detaljnom fizijatrijskom pregledu tj. uzimanju statusa. Tom prilikom konstatuje se stanje tela deteta, počevši od stopala, preko kolena, kukova i karlice pa sve do kičmenog stuba, vrata i glave. Obraća se pažnja i na stanje ravnoteže i balansa. Nakon toga izrađuje se kineziterapijski plan, ustanovljava se dinamika rada i preporučuje roditeljima da dete dolazi jednom ili više puta nedeljno.

Ono što je manje poznato, a uspešno se sprovodi u Poliklinici Longa Vita, jeste da se fizikalnom medicinom, bez upotrebe medikamenata, mogu lečiti i poremećaji mokrenja i defekacije kod dece. Na prirodan i neinvazivan način može se rešiti ovaj vrlo neprijatan i opterećujući problem.

Kako biste se i slikom uverili u metode našeg rada, predstavljamo Vam naše najnovije video zapise, i pozivamo da nam se javite, zakažete pregled, i uverite se u našu efikasnost i stručnost. Jer deca zaslužuju samo najbolje.

Sviđa vam se ovaj tekst?

Podelite na Facebook
Podelite na Twitter
Podelite na Linkdin
Podelite na Pinterest

Ostavite komentar

Kontakt